bederní páteř - U5 - č. 929

Instruktor: Daniel Müller

Úroveň: mírně pokročilí

Délka videa: 56:17

Počet lekcí: 1

Platnost licence: 7 dní

protažení oblasti bederní páteře 2

Pomůcky: ručník, podložka

Obsah: lekce obsahuje prvky v sedě, v sedě na patách, v leže na zádech, v leže na břiše, ve vzporu klečmo i v opoře na předloktí a ve stoje, kde pracujeme na protažení myofasciálních struktur (fascie a svaly a další měkké tkáně) v oblasti okolí bederní páteře rotažení oblast bederní páteře

Vhodnost: vhodné pro klienty již zacvičené v urovni začátečník - zdravá záda, nebo pro klienty bez zdravotního omezení v oblasti zad (s výjimkou žen v těhotenství a období bezprostředně po porodu a dále s vyjímkou klientů bezprostředně po operacích zad či oblasti dutiny břišní)

Doporučení: před zahájením cvičení doporučujeme shlédnout volně přístupné video - odkaz: Vzpor klečmo - kočka

Tip: pokud by dělala hodně smotaná sushi rolka problémy v oblasti pánevního kruhu v sedě, smotejte menší ručník 

Předcházející lekce: protažení bederní páteře 1

Reference: Zoltán Horvath: I jako instruktor se musím neustále udržovat. Lekce je skvělým zážitkem pro moje bedra. Bedra jsou po lekci protažená a břišní svaly perfektně naaktivované. 

Reference: Věra Baďurová: Ahoj Dani. Posílám krátkou stručnou bezprostřední recenzi na lekci bederni páteř II: jak již z názvu vyplývá, bederni páteř - rozuměj všechny břišní svaly vepředu i vzadu neskutečně protažené s pocitem délky i síly. Ale bacha na další žádoucí účinky - neuvěřitelné uvolnění hrudní obladti zad a i krční páteře. Jakože pecka. Úleva a volnost. Svalové řetězce zafungovaly. Děkuji. Jo a dnes jsem se fakt hecla a dala to bez pauziček.

Doporučení ke čtení, ke shlédnutí: Článek - Boříme mýtus "Zatlač bedra do podložky" | cviq

Video či audio projekce cvičební lekce je povolena pouze pro domácí respektive osobní použití. Toto omezení vylučuje použití projekce cvičební lekce k jakékoliv veřejné produkci, k výrobě kopii, k jejich prodeji, k pronájmu, půjčováni, internetovému a televiznímu šíření a podobně. Porušení výše uvedeného může být stiháno podle občanského a trestního práva. Cvičení podle projekce provozujete na vlastní zodpovědnost, v případě zdravotních potíži se nejdříve poraďte se svým lékařem.
Online lekce: bederní páteř - U5 - č. 929
bederní páteř - U5 - č. 929

Cena: 220 Kč


Pokud máte lekci již objednanou a zaplacenou, přihlaste se ke svému účtu

Instruktor: Mgr. Daniel Müller
je díky dlouholeté praxi v oblasti pohybového zdraví a neustálému studiu moderních pohybových technik jedním z největších odborníků na pilates, lekce zdravých zad a zdravotně funkční pohyb. Spojením nejmodernějších rehabilitačních metod a vlastně pojatého cvičení pilates vytvořil své koncepty Pilates Clinic Method, Yoga Clinic Method a Strukturální Pohybová Integrace. Nyní působí jako ředitel společností skupiny IQ pohyb v Praze, kde je i hlavním garantem, metodikem a diagnostikem. Mimo to pracuje jako osobní trenér a skupinový instruktor. Zastává také roli školitele rekvalifikací a odborných seminářů. Pravidelně se účastní mezinárodních pohybových kongresů, přednáší o pohybu pro Lékařskou komoru, je autorem odborných i odborně-populárních článků, podcastů, informačních videí o pohybu a online lekcí v oblasti zdravotně – funkčního pohybu – více: Instruktor | IQ pohyb