Články


   / 13. 04. 2021

Těhotenství od první chvíle díky zkušenosti IQ pohybu

V únoru to byl rok, co se mi otevřela možnost vzdělávat se v IQ Pohyb akademii - zajímavé na tom je, že většina frekvantantů, kteří se na kurzech a seminářích objevují vždy již IQ znali od někoho na doporučení. Já přišla do akademie úplnou náhodou a ihned jsem zjistila, že neznat Daniela Müllera je jako neznat Karla Gotta pokud by se to týkalo pohybu :-) berte to s rezervou, ale prostě na mě každý koukal jak na mimozemšťana, že jsem se přihlásila do akademie a neznám lidi, kteří mě budou školit alespoň z doslechu.

  Špalková Alena / 21. 03. 2021

4. ohlédnutí - Jak probíhal I. program projektu Ženy na reStartu – po porodu

A máme před sebou poslední téma, které se zaměřuje na problematiku diastázy.

Často slýchávám od klientek, že o diastáze už něco ví a často už měly i možnost rozestup břišních svalů řešit, buď v ordinacích lékařů, fyzioterapeutů nebo v jiných fitness centrech.

pánevní dno  Špalková Alena / 07. 03. 2021

3. ohlédnutí - Jak probíhal I. program projektu Ženy na reStartu – po porodu

A opět jsem zde s dalším vyprávěním. Čeká nás třetí ohlédnutí.

Projekt Ženy na reStartu I je rozeběhnutý v plném proudu, účastnice mají za sebou tematické celky věnované systému CORE a břišním svalům. Před námi je očekávané téma ke svalům, které dostávají v těhotenství pěkně „zabrat“ a sice ke svalům pánevního dna.

  Špalková Alena / 21. 02. 2021

2. ohlédnutí - Jak probíhal I. program projektu Ženy na reStartu – po porodu

Zvu vás k dalšímu pokračování v mapování projektu Ženy na reStartu I

Za sebou máme kompletní informace o systému CORE, vše co víme o těle prohloubíme o informace a pohybové dovednostmi zaměřenými na břišní svalstvo trupu.

těhotenství a po porodu  Alena Špalková / 14. 06. 2020

Jak probíhal I. program projektu Ženy na reStartu – po porodu

Každá žena, která si prožila těhotenství a porod, ví, že návrat k funkčnímu tělu je někdy nesnadný. S mnohými z nich se setkáváme v centru IQPohyb na skupinových i individuálních lekcích. Jejich odhodlání cvičit a pracovat na svém těle je velké, podmínky pro jeho uskutečnění mají ovšem těžší než jiní. Pojďte se s námi ohlédnout za I.programem projektu Ženy na reStartu.

kondice  Alena Špalková / 10. 05. 2020

Ženy na křižovatce: úvod programu

Projekt Ženy na křižovatce je určen všem ženám, které chtějí aktivně řešit důsledek poklesu hormonální hladiny v jejich těle. Těšte se na zajímavé informace, inspirující cvičení, vydejte se na cestu porozumění svému tělu. Protože po třetím období následuje ještě jedno, čtvrté. A to zní: Hýbu se a je mi dobře!

těhotenství a po porodu  Alena Špalková / 27. 03. 2020

Článek - Pohyb v roli lékaře

Stát se matkou bývá pro mnoho žen naplněním jejich životního smyslu. Pokud jde vše tak, jak chceme, čekání na narození dítěte, porod a následné roky mateřství a rodičovství přináší sice řadu strastí, ty jsou ale bohatě vyvážené pocity radosti a štěstí. Naše pohybová specialistka vyzpovídala jednu ze svých stálých klientek o její cestě k otěhotnění.

těhotenství a po porodu  Veronika Kutlvašrová / 11. 02. 2019

Dech v těhotenství a při porodu - je důležitý?

Dýchání – základní a nikterak pozoruhodná lidská přirozenost. Dalo by se říci. Věděli jste však, jak dalece může vědomé řízení dechu ovlivnit naše tělo a jeho fungování? O tom, jak důležitý význam má u žen v období těhotenství a zvláště pak při samotném porodu, pojednává následující článek od pohybové specialistky Veroniky Kutlvašrové.

pilates  Alžběta Polišenská / 29. 01. 2019

Článek - Inkontinence po porodu

Inkontinence - i v dnešní době stále poměrně tabuizované téma, o kterém se, zcela pochopitelně, nikomu moc otevřeně mluvit nechce. Nutno však říci, že to rozhodně není nic tak "nenormálního" a potýká se s ní čím dál tím více žen (ale i mužů) v různém věku a z různých důvodů. Alžběta Polišenská se v článku podělila o svou vlastní zkušenost s tímto problémem i jeho řešením, a to "zázrakem" zvaným Pilates.

zdraví  Jana Žičařová / 25. 10. 2018

Článek - Kdy začít cvičit v těhotenství

Osobním příběhem a z něj plynoucím ponaučením se můžete nechat "inspirovat" či jen trochu obohatit v článku Jany Žičařové. Popisuje v něm kdy, ale také jakým způsobem je (respektive není) vhodné začít cvičit, a to ve chvíli, kdy žena zjistí, že už je takzvaně "v tom" a se cvičením nemá nikterak velkou předchozí zkušenost.