Vážení klienti,

5000 online lekcí prodaných - IQ pohyblekce nebo přednášky, které si zakoupíte, Vám budou poskytnuty ke cvičení či zhlédnutí na daný časový úsek (od 7 do 100 dní). Platnost licence je od data připsané platby na náš učet. Nákupem online lekcí a přednášek podpoříte celou skupinu IQ pohyb a všechny instruktory, trenéry a lektory IQ pohybu, kteří se na tvorbě lekcí podílejí a dělají vše pro to, aby Vám poskytli co nejkvalitnější inspiraci pro Váš zdravý pohyb.   

Níže si můžete přečíst, jak fungují předtočené videolekce. Pokud Vás zajímá vzdělávání v pohybovém oboru, rovnou můžete kliknout na položku "vzdělávání". Tam najdete videopřednášky, které jsou vhodné jak pro profesionály, tak laiky.

Tým IQ pohybu připravil pro všechny, kterým chybí pravidelné online cvičení, lekce tématicky zaměřené na zdravý pohyb. Každý člen našeho týmu má dlouholeté zkušenosti nejenom se cvičením se "zdravými jedinci", ale i s klienty, kteří řeší pohybové problémy, a to jak v rámci osobního tréninku, tak i skupinového cvičení.
Nejefektivnější cvičení je vždy při osobním kontaktu s klienty, mohou ale nastat situace, kdy klienti nemohou za trenéry docházet, a ve kterých je online svět řešením.

Videa jsme připravili tak, aby co nejvíce simulovala reálnou lekci ve studiu, tzn. že jeden z instruktorů navádí a motivuje cvičícího tak, aby byl pohyb proveden co nejefektivněji, zároveň má cvičící možnost kontrolovat prováděný pohyb i pohledem na obrazovku, kde jednotlivé cviky předvádí figurant.

Naše online lekce jsou zaměřené především na oblasti, se kterými má současná populace největší problémy – svaly páteře, břicha, pánevního dna, správný dech, bezbolestné držení těla. 

Pozn.: Pokud se naskytne jakýkoli problém týkající se online lekcí a vzdělávání, obraťte se na nás na tomto emailu: centrum@iqpohyb.cz  (pokud nemůžete najít email s odkazem, koukněte se ve Vašem emailu do složky spamů a hromadných, děkujeme)

Pro koho jsou lekce určeny?

Lekce jsou určeny pro všechny, kteří pravidelně cvičí, ale i pro ty, kteří se cvičením začínají.

Každé video má své označení ÚROVNĚ, tj. úroveň 1 - úroveň 10:

 • U1 - U3 ... začátečník
 • U4 ... přechod
 • U5 - U7 ... mírně pokročilí 
 • U8 ... přechod
 • U9 - U10 ... pokročilí

Jakou lekci si vybrat?

 • Jste začínající klient? 
  Není nutné cvičit jednu lekci za druhou. Do začátku zcela postačí, když si zakoupíte jednu lekci a budete se jí věnovat celý týden tak, abyste se správně naučili jednotlivé prvky provádět a následně se mohli pustit do další lekce. Jako příklad může být následující: v lekci pánevní dno pro začátečníky se klient naučí správně pracovat s pánví v opoře a tento princip pak využije v lekci pilates a cvičení bude mít mnohem větší efekt pro tělo. Vybírejte si nejprve lekce s nejnižší úrovní.
 • Jste pokročilý klient?
  Můžete si zakoupit samostatné lekce určené pro pokročilejší klienty, které zdánlivě na sebe nenavazují (zdravá záda, pánevní dno, jóga, atd.). Ve výsledném důsledku bude mít kombinované cvičení velmi dobrý komplexní efekt pro celé tělo. Můžete vybírat ale i z lekcí pro začínající a věřte, že zopakovat si znovu základy, má smysl.
 • Chcete se zaměřit na jednu partii těla?
  Pokud chcete pracovat s jednou částí, např. na svalech pánevního dna nebo řešíte problém vbočeného palce, můžete si vyzkoušet otevřené lekce zaměřené na danou problematiku a následně si zakoupit kurz, ve kterém lekce na sebe metodicky navazují. Nejprve ale začněte s lekcemi nejnižších úrovní.
 • Chcete si dát do těla?
  Pokud cvičíte pravidelně a jste si jistí, že nemáte žádné větší pohybové problémy, jsou pro vás připravené lekce jógy, CORE či pilates pro pokročilejší klienty.
 • Hodně sedíte a bolí vás záda?
  Pro vás jsou nejvhodnější lekce zdravých zad, pilates pro začátečníky či mírně pokročilé a lekce pánevního dna, kde se pracuje s hlubokých stabilizačním systémem, který je nezbytný právě pro záda bez bolesti. Ideální je si vyzkoušet ukázkovou lekci a pak se zapojit do kurzu, který vás bude lekci od lekce systematicky posouvat.
 • Řešíte intimní zdravotní problém?
  Máte potíže s inkontinencí, jste žena po porodu, nebo se nacházíte v období útlumu hormonálního systému? Zapojte se do kurzu pánevního dna a připojte i cvičení na chodidlo a zdravá záda. Komplexní přístup k vašemu tělu, které je velmi propojené, vám pomůže problém začít řešit. Pokud jste doposud necvičili, začínejte s lekcemi nejnižších úrovní.
 • Chcete lekce zaměřené na CORE?
  Pokud chcete cvičení, kde se pracuje s nejhlubší svalovou strukturou těla, jsou pro vás určené nejen lekce CORE, ale i lekce pilates, pánevního dna, zdravých zad či jógy. Ve všech těchto lekcích váš hluboký systém, dostane náležitou pozornost. Můžete si vybírat lekce ze všech úrovní.

Z čeho můžete vybírat?

 • Zdravá záda
  Lekce jsou zaměřené na správné držení těla, práci páteře po jednotlivých segmentech, kyčelní a ramenní kloub apod. Lekce jsou vhodné pro všechny se sedavým zaměstnáním, řeší problémy s oblastí bederní či krční páteře. Pro všechny, které občas něco krátkodobě zabolí.
  – otevřené lekce nebo kurz
 • Pánevní dno
  Lekce se věnují svalům pánevního dna, ale i oblastem, které s touto partií souvisí. Mohou je využít všichni, kteří chtějí předejít nebo už řeší problémy např. mírné poruchy inkontinence, lidé po operacích pánve a břicha, ženy po porodu, ženy v období preklimakteria či klimakteria, muži po operaci prostaty a další.
  – ukázkové lekce nebo kurz
 • Yoga Clinic Method
  Lekce se soustřeďuje na jednotlivé ásany tak, aby byly pozice provedené správně a vytvořily tak pozitivní efekt pro tělo, tzn. rozvoj jeho flexibility a síly.
  – otevřené lekce nebo kurz
 • Pilates Clinic Method
  Lekce se zaměřuje na provedení cviků pilates, aby došlo k nejefektivnějšímu využití hlubokých svalů pro celkovou stabilitu, svalovou sílu a pro oporu celé páteře. Lekce jsou vedené tak, aby je mohli cvičit i klienti s různými pohybovými potížemi.
  – otevřené lekce nebo kurz
 • Pružné chodidlo
  Lekce je věnována jedné z nejdůležitějších oblastí těla - chodidlu. Pracuje se na jeho pružnosti, síle a správné opoře pro chůzi. Lekci mohou využít všichni, kteří řeší problémy s podélnou či příčnou klenbou, vbočeným palcem, patní ostruhou, po prodělaných úrazech (vymknuté kotníky), dále ti, kteří rádi běhají, chodí a občas cítí, že chodidlo potřebuje specifickou péči. V neposlední řadě je lekce určená i pro všechny, kteří chtějí pracovat s chodidlem preventivně.
  – otevřené lekce nebo kurz zaměřený na řešení vbočeného palce 
 • Lekce pro náročnější klienty
  Lekce CORE, pilates pro pokročilé a jóga flow jsou určené pro zkušenější cvičící.
  – otevřené lekce

Ať už se pustíte do jakékoliv lekce, či kurzu, nejdůležitější je vytrvat a vytvořit si správný pohybový návyk a zapojit ho i do běžných denních činností. Proto, abyste měli dostatečné inspirace a správné navedení, jsme tady my – tým IQ Pohyb. Držíme vám všem palce a budeme se těšit buď offline v našem centru nebo tady na online lekcích, kurzech nebo zkrátka při zdravém a chytrém pohybu, který nás udržuje v dobré psychické a fyzické kondici a podpoří tím odolnost těla vůči nežádoucím vnějším vlivům.

Vybrané reference:

Děkujeme Vám za využívání našich služeb.