Články


video a podcast  tým CVIQ / 23. 06. 2020

Hlava: nejčastější chyba u vybraných cviků

Měsíc červen je za námi, ale tímto článkem ještě nekončí! Stále se můžete těšit na článek s tématem HLAVA a podcast Pohyb v praxi. Uteklo vám některé video? Žádné jste neviděli? Nevadí, klikněte sem a zkoukněte vše najednou.

těhotenství a po porodu  Alena Špalková / 14. 06. 2020

Jak probíhal I. program projektu Ženy na reStartu – po porodu

Každá žena, která si prožila těhotenství a porod, ví, že návrat k funkčnímu tělu je někdy nesnadný. S mnohými z nich se setkáváme v centru IQPohyb na skupinových i individuálních lekcích. Jejich odhodlání cvičit a pracovat na svém těle je velké, podmínky pro jeho uskutečnění mají ovšem těžší než jiní. Pojďte se s námi ohlédnout za I.programem projektu Ženy na reStartu.

pilates  David Bárta / 07. 06. 2020

David Bárta - Jak mě změnilo pilates

Náš pohybový specialista a trenér IQ pohyb Centra se rozepsal o své cestě k  pilates. David se vždy aktivně věnoval sportu, ale v určitou chvíli už nestačilo "se hýbat". Začal se vzdělávat a učit rozumět pohybu. Nyní ví, jak cvičit správně a bez bolesti.

video a podcast   / 04. 06. 2020

Pohybové desatero pro sportování dětí

Pohyb dětí je velmi důležitý, to tuší každý. Pohyb by měl být součástí života jak v dětství, tak v dospělosti. Ale vy, rodiče, jdete příkladem? Motivujete své děti ke sportu správně? Chcete po nich sportovní výsledky nebo, aby se hýbaly? Jak velké nároky mít na pohyb dětí? Jak velká očekávání mít ze sportovních soutěží dětí? Měly by se děti rozcvičovat či protahovat jako dospělí? Jak sport dětí může ovlivnit jejich budoucí držení těla? O tom všem i o dalších tématech, která se týkají pohybu a sportu dětí se dozvíte v našem podcastu.

jóga  Mgr. Nikol Maio / 31. 05. 2020

Článek - Je jóga opravdu pro všechny?

Jóga se v dnešních době stává stále více populární, jelikož nám pomáhá hledat stabilitu v nestabilním prostředí tohoto světa. Učí nás kotvit naši pozornost pouze v přítomném okamžiku a nacházet v nás hlubokou sílu, spolehlivou oporu a rovnováhu.

video a podcast  tým CVIQ / 26. 05. 2020

Pánev: nejčastější chyba u vybraných cviků

Měsíc květen utekl jako voda a my tímto posledním článkem uzavíráme téma pánev. Opakování je matka moudrosti, a tak tady máte vše na jednom místě. Takže pokud vám náhodnou nějaké video uteklo, nemusíte nikde hledat. Stačí kliknout na tento článek.

bolesti zad  Ing. Kamila Soukupová / 24. 05. 2020

Článek - Zahradníkův rok

Zahradničení, práce kolem domu, chaty, květin. Naše pohybová specialistka Kamila Soukupová ví, jak bolí udržet v ruce kytici z 60 růží, co znamená provádět řez ve vinici nebo trávit parný letní den v předklonu na poli. „A přesto je to krásná práce. Je úplně jedno, jestli jsme na poli nebo malé zahrádce. Důležité je, jak se k práci postavíme." Zahradníkův rok optikou instruktorky ZTV najdete v tomto článku.

pánevní dno  Alena Špalková / 19. 05. 2020

Článek - A hlavní cenu v kategorii „Pohyb“ získává…

To, že se hýbeme, považujeme za normální a automatickou záležitost. Pokud se ale podíváme „pod pokličku“ zjistíme, že svalový systém člověka je složitý a neuvěřitelně propojený mechanizmus, a že jedna část svým výkonem zásadně ovlivní několik dalších. Stačí například, abychom nárazově vyšlápli nějaký velký kopec a druhý den se nestačíme divit, jaké všechny svaly v těle máme…

zdraví  Olga Šejvlová / 17. 05. 2020

Článek - Vždy s úsměvem i bez prstů aneb od traumatického zážitku ke zdravému pohybu

Zná to asi každý. V době dospívání jsme plní ideálů, snů a představ o životě. Vše si tak trochu malujeme růžově a najednou přijde zlom. Stačila vteřina a všechno bylo jinak.

video a podcast  Mgr. Daniel Müller, Mgr. Petr Zbyněk / 14. 05. 2020

Pohyb v praxi: pánevní most

Pánevní most je jeden z nejpoužívanějších cviků pro cvičení pánve. Pokud je naším cílem protažení ohýbačů kyčlí a uvolnění svalů pánve, je třeba dbát zvýšené pozornosti na správné provedení. V jaké pozici začít, k jakým chybám může dojít a jak je napravit? Poslechněte si náš pohybový podcast, jak na to.

Nakup si pomůcky

Půlmíček

Koupit 160,-

Desky IQ

Koupit 121,-

Triko

Koupit 258,-

Triko

Koupit 258,-

Triko s opičákem - pánské

Koupit 287,-

Masážní míček - 9cm (měkký)

Koupit 75,-