Články


pánevní dno  Špalková Alena / 07. 03. 2021

3. ohlédnutí - Jak probíhal I. program projektu Ženy na reStartu – po porodu

A opět jsem zde s dalším vyprávěním. Čeká nás třetí ohlédnutí.

Projekt Ženy na reStartu I je rozeběhnutý v plném proudu, účastnice mají za sebou tematické celky věnované systému CORE a břišním svalům. Před námi je očekávané téma ke svalům, které dostávají v těhotenství pěkně „zabrat“ a sice ke svalům pánevního dna.

chůze & běh   / 28. 02. 2021

Přetržená Achillova šlacha aneb jak může být během sekundy všechno jinak (díl 1/3)

Neberte tento článek (jeho první díl věnovaný tomu, jak se vše přihodilo a jak byla ruptura řešena) a následné body jako návod, jak rehabilitovat po ruptuře Achillovy šlachy. Je to má individuální zkušenost, která se ovšem, podle nejen mých zkušeností, může krýt s mnohými dalšími. Pokud budete potřebovat, berte z ní inspiraci pro cvičení, vše je sepsáno na základě vlastní praxe a vlastních pocitů i praxe lidí, kteří mi s rehabilitací pomáhali a jsou to špičky v pohybovém a rehabilitačním oboru!

  Špalková Alena / 21. 02. 2021

2. ohlédnutí - Jak probíhal I. program projektu Ženy na reStartu – po porodu

Zvu vás k dalšímu pokračování v mapování projektu Ženy na reStartu I

Za sebou máme kompletní informace o systému CORE, vše co víme o těle prohloubíme o informace a pohybové dovednostmi zaměřenými na břišní svalstvo trupu.

   / 12. 02. 2021

Nevím, jak poděkovat za vaše vzácná videa!

Už 5 roků zápasím s vyhřezlou ploténkou, která se z 11 mm po roce cvičení vstřebala na 6 mm, ale stále dělala velké potíže.

Sháněla jsem si tedy od začátku sama soukromé fyzioterapeuty, kteří by mě naučili více cviků a metod, jak z toho ven.

Začátkem tohoto roku se ke mně dostala videa - ukázkové lekce IQ pohyb.

zdraví  Jakub Zvelebil / 01. 02. 2021

Myslím tedy jdu - jsem člověk

Chůze je výsadou lidstva.

Lidé jsou totiž jedinými tvory, kteří po většinu svého života využívají k pohybu pouze své nohy. I když například opice také dokáží "kráčet po dvou", tak tento pohybový mechanismus pro ně není tak dominantní. Naše lidská těla jsou k tomuto pohybu nejideálněji přizpůsobená a i tím si udržujeme tuto svoji dominanci.

   / 03. 01. 2021

Jsem rodič...

Jsem rodič. Stal jsem se jím před několika lety. Jsem nesmírně rád, že jsem se jím stal. Sice máme neúplnou rodinu, jsem samoživitel, ale mně to rozhodně nevadí. Mému dítěti snad taky ne. Má kolem sebe plno tetiček a strejdů, kteří se mu neustále věnují. Nemá si čas ani vydechnout, natož odpočinout, jak je stále v zápřahu. Něco zásadního se změnilo, teď má času hodně, žádnou zábavu, je hodně otrávené a frustrované.

video a podcast  tým CVIQ / 15. 12. 2020

Záda: nejčastější chyby u vybraných cviků

Cvičíte a bolí vás záda? A provádět cviky technicky správně? Pokud si nevíte rady, tak se podívejte na naše videa zaměřená konkrétně na ZÁDA.

video a podcast  tým CVIQ / 15. 12. 2020

Hrudník: nejčastější chyby u vybraných cviků

Vybrané cviky pro hrudník, u kterých se nejčastěji dělají chyby najdete ZDE! Podívejte se, jestli vám něco neuteklo - videa, podcasty a články na téma HRUDNÍK.

CORE a HSSP  Mgr. Václav Endal / 06. 09. 2020

Článek - O nitrobřišním tlaku

Co, jak a proč? V následujícím článku se pokusíme, co nejvíce přiblížit pojem fyziologický nitrobřišní tlak, vysvětlit, jak funguje a proč je tento „biomechanický“ pojem pro naše tělo tak zásadní.

bolesti zad  Mgr. Daniel Müller / 09. 08. 2020

Článek - Chronická bolest zad

Do ordinací lékařů přicházejí s bolestmi zad stále mladší pacienti. A vedle nepříjemných ale relativně běžných blokád se objevuje nový strašák. Chronická bolest zad. Hlavní příčina je nejasná, drobných důvodů nepočítaně.

Nakup si pomůcky

Sada míčků pro "Hallux Valgus" osobní odběr

Koupit 412,-

Sada míčků pro "Hallux Valgus" včetně poštovného

Koupit 555,-

Půlmíček

Koupit 160,-

Desky IQ

Koupit 121,-

Triko

Koupit 258,-

Triko

Koupit 258,-