zdravá záda - videopřednáška

Instruktor: Daniel Müller

Úroveň: mírně pokročilí

Délka videa: 4:27:21

Počet lekcí: 4

Platnost licence: 10 dní

zdravá záda - jak na to

Mít „zdravá záda“ je každodenní téma pro spoustu lidí. Bez zdravých zad totiž nemůže být žádný den komfortní. Jsou lidé, kteří si dokonce zvyknou na to, že svá záda zdravá nemají a dlouhodobě žijí s bolestmi. Ovšem toto téma není pouze o zádech – protože každá bolest je nepříjemný stres. A každý stres vyvolává chemické procesy v těle, které mohou vést ke změnám nálad, utváření zánětlivých ložisek, emočnímu vypětí atd. Tedy i když si člověk svojí „bolest“ zad nepřipouští, tento stav ho ovlivňuje bohužel i v dalších rovinách, které se týkají jeho života i života jeho blízkých.
V oboru pohybových aktivit se tato problematika dostává také čím dál víc do popředí – a to jak v poptávce klientely osobních a skupinových trenérů, tak logicky v návaznosti na poptávku i ze strany pohybových profesionálů. Klienti chtějí cvičit, mimo jiné, pro svá „zdravá záda“ a trenéři se v tomto směru stále víc vzdělávají, aby dokázali svým klientům pomoct, respektive uspokojit poptávku po takovém typu cvičení.
Je mnoho cest, jak se vzdělávat a následně být schopný cvičit s klienty s bolavými zády. Určitě je důležité absolvovat různá školení, která se týkají hlubokého stabilizačního systému a tedy i „zdravých zad“. Následně si vše propojovat a aplikovat na sobě či na klientech. Tato videopřednáška je právě ta, která dokáže propojit různá témata z nejrůznějších vzdělávacích akcí a krásně ucelit systém cvičení pro zdravá záda. Zároveň to ovšem může být i videopřednáška, která vám odstartuje Vaše „nové“ přemýšlení o tom, jak s tělem cvičit, aby „záda nebolela“. Je až neuvěřitelné, jak se Danielovi Müllerovi podařilo v této přednášce nastavit úroveň sdílených informací, tak, že mají velký přínos jak pro začátečníky, tak pro pokročilé trenéry a instruktory. A zároveň mohou informace pomoct i běžnému laikovi, který si cvičí pro zdraví a chce se o svém těle dozvědět něco navíc.
Videopřednáška je vedena stylem, při kterém je posluchač nucen již při videu přemýšlet o tématu. Daniel vše vysvětluje tak, aby bylo téma pochopitelné jak pro laiky, tak pro profesionály z pohybového oboru. Těšte se na 267 minut skvělých informací!

Součástí přednášky je i prezentace ke stažení.

naučíte se

  • jak správně rozumět tělu v návaznosti a komplexnosti jednotlivých křivek těla
  • vnímat bolest zad novým způsobem
  • jak efektivně pomoci sobě či klientům od bolesti zad v akutní fázi i po ní
  • rozebírat a analyzovat různé postupy v odstranění bolesti zad
  • metodické posloupnosti pro cvičení při bolesti zad

diplom o absolvování teorie: obdržíte poštou na adresu uvedenou v objednávce v nejkratším možném termínu (dle časových možností naší kanceláře)

následná praxe (termíny) navazující na teorii přednášky v hybridním modulu vzdělávání: páteř - zdravá záda | IQ pohyb*

sleva pro účastníky, kteří již v minulosti absolvovali celý kurz (refresh) páteř - zdravá záda | IQ pohyb: 300 Kč**

sleva pro multi-licenci na jednu objednávku (více posluchačů najednou): napište nám přímo na akademie@iqpohyb.cz 

* na 1 objednávku je možno si rezervovat (není součástí ceny teorie) pouze 1 místo na daném hybridním modulu semináře obsahující jen praxi, pokud nemáte multi-licenci 

** pro uplatnění slevy zašlete svůj naskenovaný diplom na adresu akademie@iqpohyb.cz a uplatněte si slevu při platbě - ručně vám přednášku spustíme

Děkujeme, že dodržujete autorský zákon, a že 1 objednávka je vždy jen pro 1 osobu!

Jak přednáška vypadá se můžete podívat v této upoutávce: 

Reference: Markéta Slavíková: Ahoj Dane, Prostě Ti to musím napsat. Objednala jsem si Tvoji přednášku, je super, krásně podané, tak zase trochu jinak jak je u Tebe zvykem. Moc ráda jsem si některé věci zopakovala a některé souvislosti mi dochází. Protože to „ s Tebou táhnu už pěkně dlouho“ (nebo právě proto?) vím, že učení je nikdy nekončící proces. A jsem za to moc ráda. Díky Tobě mě moje práce stále baví a naplňuje. Měj se krásně, nejen pracovně. A děkuju.

 

Lenka Jansová: Ahoj Dane, jen jsem Ti chtela podekovat - specialne za online lekce.
Covid byl doufam, ze uz zustane minuly cas/ pro me - jako pro vetsinu lidi - hruza. Rekla jsem si, ze toho vyuziju, abych si v online lekcich ujasnovala v klidu techniku cviceni. K tomu mi pomahala online "zdrava zada". A pomahalo mi to i psychicky. K normalnim hodinam jsem se vratila co nejdriv, ale i ted si obcas pustim online lekci, kdyz chci nebo musim z ruznych duvodu zustat doma. Jsem moc vdecna za POZITIVNI veci ve svem okoli. A s vasimi hodinami mam pozitivni zkusenosti. Hodne zdravi a uspechu celemu tymu!

Video či audio projekce cvičební lekce je povolena pouze pro domácí respektive osobní použití. Toto omezení vylučuje použití projekce cvičební lekce k jakékoliv veřejné produkci, k výrobě kopii, k jejich prodeji, k pronájmu, půjčováni, internetovému a televiznímu šíření a podobně. Porušení výše uvedeného může být stiháno podle občanského a trestního práva. Cvičení podle projekce provozujete na vlastní zodpovědnost, v případě zdravotních potíži se nejdříve poraďte se svým lékařem.
Online lekce: zdravá záda - videopřednáška
zdravá záda - videopřednáška

Cena: 1 800 Kč


Pokud máte lekci již objednanou a zaplacenou, přihlaste se ke svému účtu

Přednášející: Mgr. Daniel Müller
v IQ pohybu působí jako ředitel, hlavní metodik a spolugarant všech programů.

V oboru trénování se pohybuje již od roku 1993, kdy se věnoval žákovským plavcům. V roce 1998 začal působit v komerčním oboru fitness, kde se ze začátku věnoval hlavně dynamickým skupinovým lekcím. Od roku 2000 začíná v tomto oboru školit a jeho působení se zaměřuje i na pomalé formy cvičení, ve kterých se věnuje hlavně pilates a cvičení pro zdravá záda.

Od roku 2003 začíná jako jeden z prvních v České a Slovenské republice propojovat své vědomosti o CORE svalovém systému s komerčním cvičením – ať už se jedná o dynamické nebo pomalé formy. To je ve cvičení velký průlom a začíná toto téma i školit pro ostatní kolegy z pohybového oboru.

Během své praxe vystudoval, v Čechách i v zahraničí, mnoho fitness a fyzioterapeutických konceptů, které v rámci výuky pohybu spojuje dohromady. Ve cvičitelské praxi je jeho hlavní náplní individuální a skupinové cvičení zaměřené hlavně na bezbolestné držení těla a zdravý a funkční pohyb. Krom toho působí jako špičkový diagnostik pohybového aparátu. V rámci školitelské praxe vzdělává studenty jak v rekvalifikačních kurzech, tak v odborných seminářích. Je také zván na různé mezinárodní kongresy, mezioborové konference a školí i pro lékařskou komoru.