Mojzis Michaela

Jak dlouho se pohybujete jako trenér/instruktor v oboru
Mojzis Michaela web fitness & wellness a co Vás k této činnosti přivedlo?

Jako instruktorka skupinových lekcí působím od roku 2011, poté co jsem absolvovala a zakončila zkouškou Pilates Matwork 1 u Daniela Műllera. Pocházím z rodiny tělocvikářů a k sportu jsem byla vedena už od dětství. Léta jsem hrála závodně volejbal, což mě bohužel poznamenalo na zdraví. Prodělala jsem dvě operace kolene a zranění přibývalo, což přispělo k tomu, že jsem s vrcholovým sportem musela skončit. Mým snem už od středoškolských let bylo vést lidi k zdravému pohybu a jednou si otevřít své vlastní fitness studio. Poté jsem čtyři roky žila ve Spojených státech, kde jsem se seznámila s Pilates metodou. Po návratu zpátky do Čech jsem se rozhodla kvalifikovat se v tomto oboru. 

Jaké školení (rekvalifikace, semináře, pohybový koncept) nejvíce ovlivnilo Váš profesní vývoj?

V podstatě jsem se začala školit u Daniela a už jsem u něj zůstala :-) Jsem ráda, že jsem nemusela absolvovat dlouhou cestu jinými školeními, abych se dostala ke konceptu inteligentního pohybu, tak jak je učený lektory v IQ Academy. Od začátku mě tento koncept Pilates uchvátil, protože byl řešením nejen pro mé zdravotní problémy, ale i pro mé blízké. Celá moje rodina čerpá z mých poznatků z různých seminářů a školení. Nejvíce přínosný pro mě osobně byl Pilates Matwork 2, jelikož pospojoval všechny mé poznatky z předchozích školení.

Jaká je Vaše specializace?

Momentálně se specializuji na skupinové lekce Pilates - Zdravá záda. Snažím se svým klientům předat principy zdravého pohybu tak, aby je byli schopni aplikovat v každodenním životě.

Máte své centrum nebo pracujete „na volné noze“?

V Poděbradech jsem v roce 2011 otevřela Remedy Studio, které se v současnosti chystáme rozšiřovat. Je to takový rodinný podnik, jsme dvě lektorky – má mamka a já. I ona prošla školeními v IQ Academy.

Využíváte mezioborovou spolupráci? (s lékaři, nutričními specialisty apod.)

Snažíme se tuto spolupráci stále navazovat. V minulosti jsme uspořádali přednášky o zdravé výživě, referujeme klienty k dalším místním odborníkům a doktorům, a i oni k nám. Na lekce k nám pravidelně dochází lékaři a jiní zdravotníci. Dále spolupracujeme s místním Powerstudiem, které také pracuje s konceptem „core“, a vzájemně si doporučujeme klienty.

Jaká je Vaše klientela, kdo Vás hlavně navštěvuje a o koho jste schopni se postarat?

Naší klientelu tvoří převážně ženy, a to všech věkových kategorií a profesí. Na jedné lekci se může sejít středoškolačka se seniorkou. Všechny je spojuje zodpovědný přístup ke svému zdraví v rámci prevence, a nebo bolesti zad. Na lekcích se objeví i muži, ale to spíše sporadicky. Jsme schopní pracovat se všemi, kteří mají běžné civilizační problémy, jako jsou kyfóza, lordóza nebo skolióza. Chodí k nám klienti i po výhřezu plotének, nebo jiných úrazech, kteří prošli rehabilitací, ženy po porodu a senioři.

Získala jste certifikaci “pohybový specialista”. Co to pro Vás a Vaši činnost znamená?

Certifikace „pohybový specialista“ je pro mě velká odměna za léta snahy, víkendů na školeních, a volného času stráveného zdokonalováním se v tomto oboru. Je pro mě ctí, že se mohu řadit mezi další odborníky tohoto oboru, a že můžu být součástí širšího týmu IQ Academy. Motivuje mě to k rozšiřování mých vědomostí a práci s dalšími typy klientů.

Máte nějaké další cíle a vize ve své praxi?

Mým hlavním cílem je začít pracovat s klienty v individuálním tréninku, v čemž se právě proškoluji v Pilates Matwork 3. Další vize do budoucna se týká rozšíření našeho studia o místnost s Pilates stroji, jako je Cadillac a Reformer. Dále bych se chtěla kvalifikovat, abych mohla být lektorkou zdravého pohybu pro děti předškolního i školního věku.

Město: Poděbrady

Kontakt

E-mail: m_mojzis@yahoo.com
Telefon: 720557515
Web: www.remedypilates.cz

Kvalifikace

Kde cvičím

Remedy Studio

Nakup si pomůcky

Triko

Koupit 200,-

Sada míčků pro vbočený palec a pánevní dno

Koupit 452,-

Sada míčků pro vbočený palec a pánevní dno včetně poštovného

Koupit 615,-

Půlmíček

Koupit 180,-

Desky IQ

Koupit 121,-

Triko

Koupit 258,-