Online lekce: Těhotenství

Lekce Pohodové těhotenství jsou určené ženám, které se nacházejí ve II. a III. trimestru těhotenství.
Cílem cvičebního programu je umožnit ženám, aby se v těhotenství cítily co nejlépe a pomocí cíleného pohybu u nich podpořit adaptaci těla na rostoucí těhotenství,
dále pak připravit tělo i na aktivitu svalů po porodu.

Alena Špalková je instruktorkou uzavřených kurzů pánevního dna pro klienty IQ pohyb Centra. V individuálních trénincích se věnuje především ženám, které řeší důsledky dysfunkčních svalů pánevního dna, ať už jsou způsobené porody a těhotenstvími nebo vlivem nastupujících hormonálních změn v ženském těle. Individuálně cvičí též s ženami těhotnými, které mají fyziologické těhotenství. V rámci IQ pohyb Akademie vede školení pro trenéry a instruktory, tematicky zaměřené na svaly pánevního dna a dále na těhotné ženy a ženy po porodu. Mimo těchto seminářů je jednou z hlavních lektorek rekvalifikací pilates a zdravotní TV.

Daniel Müller je garantem programu těhotných i po porodu. Má za sebou zkušenosti, s klientky trpícími bolestmi zad v době těhotenství i po porodu, již od roku 2000. Jeho praxe s více jak desetitisícími klienty ho inspiruje i jako školitele moderních pohybových ucelených konceptů pro osobní trenéry, skupinové instruktory a další pohybové specialisty, kterých se počítá již v řádech tisíců. Pro řadu z nich působí i jako jejich mentor. Jako externí školitel působí dokonce i v Lékařské komoře.

"Pohodové těhotenství je součástí celého projektu věnovanému ženám ve všech životních etapách. Zkušenosti s těhotnými klientkami máme z individuálních lekcí a uvědomujeme si, jak je důležité v tomto období věnovat ženám péči. Ne každá žena si totiž prožije těhotenství bez bolestí, které jsou součástí reakce těla na rostoucí břicho. U žen, které se v průběhu těhotenství věnují cílenému pohybu, je také mnohem lepší poporodní rekonvalescence a důsledky porodu a těhotenství, především máme na mysli rozestup břišních svalů, oslabení pánevního dna a bolesti beder, se řeší po porodu snadněji. Ze své praxe vidíme, že pokud se ženy věnují cvičení pravidelně, jejich těhotenství je opravdu mnohem více „pohodové“ a to nás motivovalo k tomu, abychom projekt „Ženy na restartu“ rozšířili i o skupinu těhotných žen.

Ideální situace je tedy taková, kdy těhotné ženy v průběhu jednotlivých týdnů těhotenství pohybem ovlivňují změny ve svém těle a věnují se tak všem zatíženým částem těla co nejčastěji. Tzv. online lekce jsou navržené hlavně pro ty ženy, které nemohou docházet v období svého těhotenství pravidelně cvičit, ale i pro ty ženy, které cvičí a chtějí mít novou inspiraci pro pohyb na každý den.

Program je inspirující nejenom cvičebními sestavami, ale i návody, jak při běžném pohybu pracovat s tělem bezpečně a efektivně a zároveň tím i cvičit. Lekce jsou sestavené na principech zdravotního cvičení a s respektem k specifickým požadavkům pro pohyb v těhotenství. Přesto je důležité ženám zdůraznit, že před cvičením je nezbytné informovat svého ošetřujícího lékaře a vyžádat si od něho souhlas se cvičením. Cvičení je určené pro ženy, které mají fyziologické těhotenství.

Milé ženy, myslete na to, že méně je někdy více. A to platí v těhotenství dvojnásob. Cvičte po malých časových úsecích, ale o to častěji. Vyhraďte si svůj čas pro sebe a nechte se provést pohybem, který nevynechá žádnou část vašeho těla bez povšimnutí. Užijte si cvičení a těšíme se na všechny Vaše komentáře, na všechny Vaše odezvy!"

těhotné - 4. lunární měsíc

těhotné - 4. lunární měsíc

13.-16. týden těhotenství - 4 bloky

Detail lekce
těhotné - 5. lunární měsíc

těhotné - 5. lunární měsíc

17.-20. týden těhotenství - 4 bloky

Detail lekce
těhotné - 6. lunární měsíc

těhotné - 6. lunární měsíc

21.-24. týden těhotenství - 4 bloky

Detail lekce
těhotné - 7. lunární měsíc

těhotné - 7. lunární měsíc

25.-28. týden těhotenství - 4 bloky

Detail lekce
těhotné - 8. lunární měsíc

těhotné - 8. lunární měsíc

29.-32. týden těhotenství - 4 bloky

Detail lekce
těhotné - 9.+10. lunární měsíc

těhotné - 9.+10. lunární měsíc

33.-40. týden těhotenství - 5 bloků

Detail lekce