Online lekce: Po porodu

Kurzy MOJE ŠESTINEDĚLÍ a PO ŠESTINEDĚLÍ jsou určeny pro ženy bezprostředně po porodu a provází ženy po jednotlivých týdnech tak,
aby usnadnil rekonvalescenci po porodu a pomohl nastartovat a zintenzivnit fyziologické procesy v ženském těle.

Alena Špalková je instruktorkou uzavřených kurzů pánevního dna pro klienty IQ pohyb Centra.  
V individuálních trénincích se věnuje především ženám, které řeší důsledky dysfunkčních svalů pánevního dna, ať už jsou způsobené porody a těhotenstvími nebo vlivem nastupujících hormonálních změn v ženském těle. Individuálně cvičí též s ženami těhotnými, které mají fyziologické těhotenství. V rámci IQ pohyb Akademie vede školení pro trenéry a instruktory, tematicky zaměřené na svaly pánevního dna a dále na těhotné ženy a ženy po porodu. Mimo těchto seminářů je jednou z hlavních lektorek rekvalifikací pilates a zdravotní TV.

Daniel Müller je garantem programu těhotných i po porodu. Má za sebou zkušenosti, s klientky trpícími bolestmi zad v době těhotenství i po porodu, již od roku 2000. Jeho praxe s více jak desetitisícími klienty ho inspiruje i jako školitele moderních pohybových ucelených konceptů pro osobní trenéry, skupinové instruktory a další pohybové specialisty, kterých se počítá již v řádech tisíců. Pro řadu z nich působí i jako jejich mentor. Jako externí školitel působí dokonce i v Lékařské komoře.

Inspirací k vypracování kurzu pro ženy MOJE ŠESTINEDĚLÍ jsou klientky, které přicházejí do IQ pohybu a chtějí řešit své tělo. Často je spojuje to, že i několik měsíců či let od porodu mají stále vypouklé břicho a vypadají, jako kdyby byly stále těhotné. Příčinou nespokojenosti s poporodním tělem může být i to, že ženy v období šestinedělí se svým tělem pracovaly buď nedostatečně, nebo naprosto nevhodně. Šestinedělí je totiž pro ženu po porodu velmi důležité období a může ovlivnit kvalitu života ženy i mnoho let od posledního porodu.  

CVIQ - online šestinedělí

Vydejte se proto s námi na správnou cestu obnovy těla hned po porodu! Za všechny maminky po porodu se vyjádřila Eva, která na sebe vzala roli figurantky online v kurzu:

„Jmenuji se Eva a jsem matka dvou malých dětí. V průběhu těhotenství i po porodech se mé tělo změnilo a ač jsem od malička sportovkyně a mám i vystudovanou tělesnou výchovu, dokud jsem se neseznámila s konceptem inteligentního pohybu pod vedením Daniela Müllera, neuvědomovala jsem si, co to vlastně zdravý pohyb je a jaké je pracovat na svém těle opravdu správně a efektivně. Jsem již 4 roky od posledního porodu a stále na svém těle vnímám dopady nejen porodů, ale mateřství celkově. Kojení, nošení dětí a podobně. Jsou to 2 roky, co jsem na sobě začala pracovat pod vedením Daniela Müllera, metodika pohybového centra IQ pohyb, kde jsem také poznala trenérku Alenu Špalkovou a jsem moc ráda, že pod jejich taktovkou vznikl projekt pro ženy po porodu, kterého jsem se také stala součástí jako figurantka. Jediné co mě mrzí je, že jsem si ho nemohla zacvičit bezprostředně po svých porodech, abych podpořila správné držení a fungování těla dříve. Pokud vás zajímá víc, poslechněte si odpovědi na otázky ke kurzu pro ženy v šestinedělí, které jsem oběma položila.“ - PODCAST: Ženy a pohyb: cvičení v šestinedělí

Kurz PO ŠESTINEDĚLÍ je navazujícím programem pro ženy, které již ukončily kurz MOJE ŠESTINEDĚLÍ nebo pro ty ženy, které jsou několik měsíců od porodu a chtějí pracovat na zlepšování fyzické zdatnosti. Program PO ŠESTINEDĚLÍ se skládá ze tří kondičních programů, které můžete využít postupně nebo si lze vybrat úroveň programu podle aktuální kondice, ve které se nacházíte:

  • POHODA - žena, která neholduje aktivnímu sportovnímu způsobu života, ale přesto si uvědomuje důležitost pohybové aktivity 
  • AKTIV - žena, která preferuje aktivní způsob odpočinku
  • SPORT - žena, která ráda sportuje a je motivována výkonem

Pokud jste několik měsíců od porodu a nemáte žádné zkušenosti se cvičením, doporučujeme projít kurzem “Moje šestinedělí” a po té pokračovat v navazujících programech.

minikurz - U1 - č.101 - 106

minikurz - U1 - č.101 - 106

krok za krokem od 1. do 6. týdne - 6 bloků

Detail lekce