Online lekce: Chodidlo

Lekce určené nohám se začaly objevovat okolo roku 2008, kdy Daniel začal v rámci své školitelské praxe učit, jak efektivně pracovat s chodidlem
v rámci obnovy správné funkce nohy. Jeho skupinové lekce „zdravé chodilo“ patřily a dodnes patři k nejvíce navštěvovaným lekcím spolu se zdravými zády a pilates.
Lekce jsou zaměřené především na odstranění chronické bolesti nohou a dalších specifikací jako je třeba vbočený palec – Hallux Valgus a na prevenci ochabnutí síly nohy. 

Daniel Müller má za sebou zkušenosti, s dětskými i dospělými klienty trpícími velkými problémy s nohama,
již od roku 2004. Jeho praxe s více jak desetitisícími klienty ho inspiruje i jako školitele moderních pohybových ucelených konceptů pro osobní trenéry, skupinové instruktory a další pohybové specialisty,
kterých se počítá již v řádech tisíců. Pro řadu z nich působí i jako jejich mentor.
Jako externí školitel působí s edukačními programy „Vbočeného palce“ i v Lékařské komoře.
Jeho absolventskou práci s nohou – tzv. FOOT WORK, nejvyššího možného mezinárodního vzdělávacího programu Pilates, ocenila i samotná pilates guru Lolita San Miguel jako jednu z revolučních technik práce s nohou v Pilates. 

"Když jsem v roce 2000 začínal se cvičením pro zdravá záda, všiml jsem si, že řada klientů trpících nespecifickou bolestí dolní části zad má velké problém s chodidly. Začal jsem si více všímat oněch problémů a spojitostí, kdy řada problémů zad může pramenit právě od dysfunkčního postavení nohy – chodidla.

Sám jsem musel od dětství cvičit nohu každým dnem, neb mé zdravotní omezení – skolióza s nohama pěkně v mém vývoji "zatočila". Vpadnutá noha a žádná síla chodidla spolu s propadnutou klenbou byla hnacím motorem práce s nohou. Každodenní cvičení bylo pro mě v dětství zábavou a je zábavou i dnes, kdy stále s nohama pracuji.

Na základě toho jsem se začal více zabývat nohou a jejím postavením více a od roku 2004 jsem již pracoval s nohama i s klienty ve skupinových lekcích pilates a samozřejmě v individuálním tréninku. Od roku 2012 jsem již otevřel samostatné skupinové lekce zaměřené na práce s nohou – chodidlem a těší mě, že jsou populární dodnes. Nejdříve jsem cvičil v podstatě bez pomůcek, pak s nejrůznějšími míčky a v posledních letech cvičím s nejefektivnější pomůckou na světě pro procvičení nohou. Je to „The Pilates Toe Gizmo“! To všechno jsem vždy zapojil do vazeb celého těla. Hlavně tyto lekce mě naučily, jak začít, jak pohyb navést, jak klientům pomoci, jak na to...

Práce s dospělými i s dětmi na správném postavení nohou mě už dlouho vedla k myšlence udělat něco i pro klienty, kteří se nedostanou k nám do IQ pohyb Centra a chtějí pracovat na zlepšení svých nohou a celkového držení těla. Proto jsem natočil tyto videolekce, kterých může využít opravdu každý!

Nebojte se začít, pravidelně budeme postupovat spolu, pravidelně budeme aktualizovat lekce podle Vašeho stavu – teď už si stačí jen vybrat a začít na sobě makat! 

V těchto lekcích stačí poslouchat, nechat se vést a vydržet – každý začátek je těžký a pro někoho může působit nudně, ale jen člověk s pevnou vůlí to dokáže! Motivace pro vás může být obtěžující bolest anebo naopak následný kýžený pocit bez bolesti, pocit volného a zároveň aktivního těla – nenabízíme zázraky na počkání, ale umíme toho hodně, pokud Vy budete na sobě pracovat a nebudete to vzdávat.

Před zahájením cvičení doporučuji shlédnout volně přístupná videa. Užijte si cvičení a těším se na všechny Vaše komentáře, na všechny Vaše odezvy!"

 

minikurz - U1 - č.961 - 970

minikurz - U1 - č.961 - 970

narovnání vbočeného palce - 10 lekcí

Detail lekce
chodidlo - U1 - č.942

chodidlo - U1 - č.942

začínáme s chodidlem 1

Detail lekce
vbočený palec - U1 - č.961

vbočený palec - U1 - č.961

uvolnění chodidla s míčky

Detail lekce
vbočený palec - U1 - č.965

vbočený palec - U1 - č.965

zdvih Naviculare - loďkovité kosti

Detail lekce
vbočený palec - gizmo - U3 - č.974

vbočený palec - gizmo - U3 - č.974

síla podélných a příčné klenby

Detail lekce
vbočený palec - gizmo - U3 - č.977

vbočený palec - gizmo - U3 - č.977

klenba a zadní trakt dolní končetiny

Detail lekce
vbočený palec - gizmo - U3 - č.978

vbočený palec - gizmo - U3 - č.978

aktivita přednoží, paty spolu s prstci

Detail lekce
vbočený palec - gizmo - U3 - č.979

vbočený palec - gizmo - U3 - č.979

aktivita dolních končetin přes Pilates "V"

Detail lekce