/ 04. 11. 2014

Radmila Hlavicová - Jak mi pilates ovlivnil život

Od dětství jsem měla velice blízko ke sportu a pohybu. Rozhodla jsem se proto studovat na střední zdravotní škole obor Rehabilitační pracovník. A pak...


Pracovní

Hledala jsem v okolí mého bydliště cvičení, které bych mohla navštěvovat. Moje požadavky byly asi nesplnitelné. Díky mému povolání jsem byla náročná na kvalitu cvičení, ale také na kvalitu cvičitele. Většinou cvičení probíhalo tak, že si cvičitel(ka) cvičila „pro sebe“, klienty neopravovala a dostatečně se nevěnovala správnému provedení a výběru cviků. Takové cvičení mohlo způsobit více škody, než užitku.  Rozhodla jsem se proto, že cvičení budu vést sama. Zaměřila jsem se na zdravotní cvičení, abych mohla uplatnit znalosti a zkušenosti z fyzioterapie. Absolvovala jsem kurz Pilates Clinic v IQ pohyb pod vedením Daniela Mullera. Po prvních dnech školení jsem věděla, že jsem si vybrala velmi dobře.  Kurz byl neskutečně náročný, ale dřina, úsilí a čas, vše stálo za to. Naučila jsem se cvičení Pilates Clinic, zopakovala anatomii, od které se vše odvíjí. Na vlastní kůži jsem poznala rozdíl v kvalitě. Cvičení „Pilates“ jsem navštěvovala jako klientka 2 roky.  Až po absolvování kurzu jsem pochopila, jak se má cvik správně provést, co mám cítit, jaký je význam cviku. Jako klientka jsem se tyto základní informace vůbec nedověděla. Velmi oceňuji kvalitu kurzů a školení v IQ pohyb, nebojím se říct, že jsou jednička v ČR. Preciznost, kvalita, profesionalita, individuální přístup, to jsou základy, na kterých chci stavět moje hodiny. Podle ohlasů klientů, kterým cvičení Pilates pomohlo od zdravotních obtíží, jsou spokojeni a těší se na další hodiny, věřím, že je to správná cesta. Já se budu ráda pod vedením Dana a ostatních lektorů IQ pohyb stále zdokonalovat, učit a studovat, protože konec kurzu je jenom začátek dlouhé cesty.

Osobní

Pilates mě hodně život ovlivnil. Našla jsem nový směr, kterým chci jít. Mám radost z každého úspěchu klientů. Dokážu lidem pomáhat, takže pomáhám i sobě, dostávám energii a sílu. Díky pravidelnému cvičení mám pevnější a pružnější tělo. Hlavně se“ Neutrální pozice“ stala neodmyslitelnou součástí mého stoje, chůze a sezení. Trvalo to sice nějakou dobu, ale výsledek stojí za to. Díky Pilates mám nové přátelé. Jsme naladěni na stejné vlně. Vzájemně se podporujeme, předáváme zkušenosti a těšíme se na další shledání.

Radmila HlavicováDoporučujeme z článků

Nakup si pomůcky

Triko

Koupit 200,-

Sada míčků pro vbočený palec a pánevní dno

Koupit 452,-

Sada míčků pro vbočený palec a pánevní dno včetně poštovného

Koupit 615,-

Půlmíček

Koupit 180,-

Desky IQ

Koupit 121,-

Triko

Koupit 258,-