/ 26. 01. 2011

Radka Neubertová - Úspěchy klientů s Pilates

Jmenuji se Radka Neubertová a kurzy Pilates vedu od roku 2009. Pilates Institute® lekce vedu pouze formou uzavřených kurzů nebo personálním tréninkem. Pouze tak mají klienti možnost trvalého růstu a zlepšení a mohou se dočkat svých výsledků.


Paní Jitka Dědinová 33 let,
rok cvičení ve skupinových kurzech Pilates Institute® 1x týdně. Když Jitka začala chodit do kurzu, stěžovala si na urputné bolesti hlavy (migrény) a zad. Má dvě malé děti a byt ve 4 patře bez výtahu. Nošení dětí a nákupů vykonalo své se zády a krční páteří, bolesti hlavy trvaly po zánětu mozkových blan od 17 let (stále dochází na neurologii). Když jsme začali cvičit, museli jsme některé cviky upravit tak, aby byla méně zatěžovaná krční páteř. Abychom uvolnili horní část trapézu, pletenec ramenní a úpony prsních svalů. Zpočátku Jitku po cvičení bolela hlava i 2 dny. Bolesti hlavy a zad však ustupovaly. Ke konci roku 2010 byla Jitka na kontrole na neurologii, a protože jsou bolesti hlavy minimální, lékařka chce návštěvy a kontroly ukončit.

Paní Milada Zavřelová 49 let,
cvičí 2 roky ve skupinových lekcích Pilates Institute® 2x týdně. Na Pilates Institute® začala dle jejích slov chodit ze zvědavosti a už zůstala. Paní Milada má dost velkou hrudní kyfózu a po porodech jí zůstala 7 cm diastáza přímých břišních svalů, což způsobovalo vyhřeznutí útrob břicha ven. Při lekcích a cvičení stále kontrolujeme správné postavení páteře a lopatek a snažíme se o uvolnění hrudníku dle metodických pokynů programu Pilates Instruktor. Snažíme se o maximální zapojení hlubokých břišních svalů, aby nedocházelo k vyhřeznutí orgánů z břišní dutiny. Paní Milada je opravdu dříč a je to vidět na jejích výsledcích. Má lépe pohyblivou páteř, dokáže si kontrolovat nastavení těla, nebolí jí záda. A to jen proto, že dokáže zapojit hluboké vrstvy břicha - udrží útroby břicha na svém místě.

Paní Dana Perlíková, 57 let
cvičí 1 rok ve skupinových lekcích Pilates Institute® 1x týdně. Když Dana začala chodit na mé lekce Pilates měla bolesti dolních končetin a zad a velké bolesti zápěstí (karpální tunely). Zpočátku jí dělalo problémy opřít se v kleku o dlaně, či ohnuté zápěstí zatížit. Cviky jsme upravovali tak abychom zápěstí odlehčili. Dlaně jsme podkládali srolovanou podložkou či ručníkem tak, jak jsme se to učili na kurzu Pilates Instruktor v mezinárodní Academy Pilates. Nyní po roce cvičení Dana najednou zjistila, že to podložení vůbec není potřeba, protože zápěstí nebolí!

Paní Kateřina Joujová, 34 let
cvičí rok ve skupinových lekcích Pilates Institute® 1x týdně. Katka začala chodit do kurzu kvůli problémům se zády (bolesti v hrudní a bederní oblasti, skolióza páteře). Katka denně doma cvičila rehabilitační cviky na páteř, chodila na fyzioterapie a rehabilitace. Až po roce cvičení Pilates Institute®  v kombinaci s předchozími možnostmi je na ní vidět velký pokrok v postavení páteře. Dle jejích slov se jí výrazně zmenšily bolesti zad. Více si uvědomuje hluboké svaly břicha a zpevnilo se jí pánevní dno.

Paní Radka Tesařová, 37 let
cvičí 1,5 roku ve skupinových lekcích Pilates Institute® 1x týdně, 6 měsíců navíc měla i soukromé lekce. Pilates začala cvičit po úrazu ramene (utržené vazy po pádu na lyžích) a začínající osteopenii. Radka má dobrou techniku cvičení a byl na ní vidět velký pokrok právě při soukromých lekcích. Dle jejích slov se cítí pružnější, ohebnější a už jí vůbec netrápí velké bolesti zad. Rameno je rozhýbané, ale jelikož byly vazy operované, stále při některých cvicích nepatrně rameno cítí.

Slečna Hanka Kučerová, 30 let
cvičí 3 měsíce Pilates Institute®, 1x týdně personální trénink a nyní navíc 1x týdně skupinový kurz. Hanka se ke mně dostala na doporučení své kamarádky, která ke mně chodí do skupiny. Hanka má dvojitou skoliózu páteře a s tím spojené posunutí pánve. Trpí velkými bolestmi zad a krční páteře a migrénami (min 1x měsíčně). Když jsme začaly cvičit, měla Hanka absolutně vypojené břišní svaly a pánevní dno. Ve všech pozicích, i klidových v lehu jí pouze bolela záda. Zpočátku jsme hlavně prováděly nácviky na aktivaci břišních svalů, tak aby se zapojilo pouze břicho (a ne bederní oblast, přední strana stehna či bedro-kyčlo-stehenní sval) a nácviky na aktivaci pánevního dna, tak abychom nepřetěžovaly záda a páteř dle metodických pokynů programu Pilates Instruktor. Hanka musí i doma trénovat aktivaci pánevního dna a dýchání. Po šesti lekcích jsme zaznamenali první úspěch. Hanka začala vnímat, že se zapojují břišní svaly a bolest zad se výrazně zmenšila. Od listopadu neměla migrénu.

Každý kdo s Pilates Clinic Method vydrží, bude mít svůj vlastní úspěch a výsledek dřív či později. Závisí to na daném problému a také jak často se budete PI věnovat. Tento systém je běh na dlouhou trať, stále je kam se posouvat.
Cvičte pro zdraví!

Více info a reference klientů najdete na mých webových stránkách.

Radka Neubertová, Pilates PrahaDoporučujeme z článků

Nakup si pomůcky

Triko

Koupit 200,-

Sada míčků pro vbočený palec a pánevní dno

Koupit 452,-

Sada míčků pro vbočený palec a pánevní dno včetně poštovného

Koupit 615,-

Půlmíček

Koupit 180,-

Desky IQ

Koupit 121,-

Triko

Koupit 258,-