/ 20. 07. 2013

Michael King - Spirals pro mobilitu a flexibilitu, 2. díl

Spirals je navržen jako vzor základní choreografie, ke kterému si můžete přidat svůj vlastní rukopis tím, že ho upravíte, modifikujete nebo rozvíjíte, aby vyhovoval vašim vlastním lekcím.


Tato svoboda vytvořit váš vlastní Spirals "Buďte kreativní!" ze základní prezentace je základní součástí programu, protože umožňuje instruktorům využít jejich schopnosti, aby pomohli klientům získat maximum ze Spirals programu.

Důležitou součástí Spirals programu je podpora skvělé kvality pohybů, což mohou netanečníci brát jako velkou výzvu. To je důvod, proč by choreografie neměla být uspěchaná, a měl by být dostatek času na dýchací stereotypy a využití hudby pro každou skladbu. Důraz na detail, koncentraci a soustředění se přenesou přímo do cvičení Pilates.

Použijte to!

Zdravé koordinované tělo může provádět pohyby snadno, provádět každodenní aktivity s nejmenší možnou mírou stresu nebo námahy, protože svaly a klouby jsou flexibilní a mobilní s nezbytným množstvím síly pro kontrolu pohybu.

Když jsou svaly přehnaně aktivní nebo slabé, klouby jsou ztuhlé, naše těla se přizpůsobí těmto omezením. Tyto postupné změny v těle mohou vést k menším bolestem nebo se vyvinou až ve vážné zranění. Spirals program je příjemná cesta, jak předejít těmto scénářům tím, že umožní klientům udržet si mobilní tělo plné života.

Struktura choreografie Spirals Vám umožňuje přidat svůj vlastní kreativní styl, modifikovat a přizpůsobovat program potřebám lekce. Každá skladba je zaměřená na určitou oblast nebo schopnost, takže klienti cvičí vyváženou lekci. A protože program se postupně vybuduje za několik týdnů, kdy se přidávají nové kombinace, klienti získají pocit, že lekce se vyvíjí do konečné podoby.

Proč „Spirals“?

Spirals Je přirozené, že bychom měli brát v úvahu přírodní síly a naše fyzické okolí, když uvažujeme o cvičebním programu s mind/body zaměřením. Spirály najdeme často v přírodním světě – ve světě zvířat i rostlin a také v matematickém světě v podobě fraktálů.

Spirála je také velmi zjevná v lidském těle – jako země, lidské tělo je přibližně ze 70% vody. Tok krve a svaly jsou uspořádány podle vzorce spirály. Aktin a myozin, primární proteiny svalových vláken reagují ve spirálním pohybu. Hlavní struktura šlach a vazů jsou spirály. Šlachy, vazy a kosti jsou primárně z jednoho typu kolagenu, který je trojnásobná spirála. Při pohledu na tělo ve velkém měřítku, dlouhé kosti pažní se spirálně stáčejí podél své osy. Samozřejmě nesmíme zapomenout na naše základní složení – DNA, nejmenší struktura v těle je trojnásobná spirála. (Hendrickson 1995)

Je nezbytné vzít na vědomí, že pohyby nacházející se ve sportu a fyzických aktivitách jsou ve své podstatě spirálně diagonální. Jsou definovány jako „masové vzorce pohybu (Kabat, Knott a Voss) jako různé kombinace pohybu, které požadují zkracovací a prodlužovací reakce mnoha svalů v různých stupních.“ (Voss a kol. 1985)

Stavba kostry a umístění svalů na ní ovlivňují povahu spirálně diagonálního charakteru pohybů. Svaly se obtáčejí kolem kostí, takže následně když se kontrahují, přirozeně vytvoří spirální pohyb.

Můžeme pozorovat tuto přirozenou spirálu, když jdeme nebo běžíme – paže se přirozeně houpají kolem těla v pohybu, horní a spodní část těla rotuje proti sobě, když je držení těla normální.

Spirální pohyby jsou rotační pohyby zapojující jeden nebo více svalů, které se vztahují k jednomu nebo více kloubům. Lekce Spirals používá základní spirální pohyby těla, aby se klienti cítili, plní energie, protažení a šťastní.

Autor článku: Michael King

Michael pracuje s metodou pilates od roku 1979, kdy pracoval jako tanečník v Londýnské škole současného tance. V roce 1982 otevřel své vlastní studio a dále byl ředitelem Pilates studia pro Houstonskou baletní společnost v Texasu. Michael také pracoval ve Voight centre v LA a je zakladatelem Pilates Institute v Londýně.

Překlad článku: Alena Palasová (originál)

Copyright: Využití textových nebo filmových materiálů a fotografií, které jsou zveřejněny na těchto webových stránkách, je možné pouze se souhlasem provozovatele webu www.iqpohyb.cz. Přejímání obsahu stránek je možné pouze se souhlasem a jasně viditelným uvedením zdroje na začátku každého přejatého materiálu. Pro schválení nás prosím kontaktujte.

 Doporučujeme z článků

Nakup si pomůcky

Triko

Koupit 200,-

Sada míčků pro vbočený palec a pánevní dno

Koupit 452,-

Sada míčků pro vbočený palec a pánevní dno včetně poštovného

Koupit 615,-

Půlmíček

Koupit 180,-

Desky IQ

Koupit 121,-

Triko

Koupit 258,-