Články


video a podcast  tým CVIQ / 26. 05. 2020

Pánev: nejčastější chyba u vybraných cviků

Měsíc květen utekl jako voda a my tímto posledním článkem uzavíráme téma pánev. Opakování je matka moudrosti, a tak tady máte vše na jednom místě. Takže pokud vám náhodnou nějaké video uteklo, nemusíte nikde hledat. Stačí kliknout na tento článek.

bolesti zad  Ing. Kamila Soukupová / 24. 05. 2020

Článek - Zahradníkův rok

Zahradničení, práce kolem domu, chaty, květin. Naše pohybová specialistka Kamila Soukupová ví, jak bolí udržet v ruce kytici z 60 růží, co znamená provádět řez ve vinici nebo trávit parný letní den v předklonu na poli. „A přesto je to krásná práce. Je úplně jedno, jestli jsme na poli nebo malé zahrádce. Důležité je, jak se k práci postavíme." Zahradníkův rok optikou instruktorky ZTV najdete v tomto článku.

pánevní dno  Alena Špalková / 19. 05. 2020

Článek - A hlavní cenu v kategorii „Pohyb“ získává…

To, že se hýbeme, považujeme za normální a automatickou záležitost. Pokud se ale podíváme „pod pokličku“ zjistíme, že svalový systém člověka je složitý a neuvěřitelně propojený mechanizmus, a že jedna část svým výkonem zásadně ovlivní několik dalších. Stačí například, abychom nárazově vyšlápli nějaký velký kopec a druhý den se nestačíme divit, jaké všechny svaly v těle máme…

video a podcast  Mgr. Daniel Müller, Mgr. Petr Zbyněk / 14. 05. 2020

Pohyb v praxi: pánevní most

Pánevní most je jeden z nejpoužívanějších cviků pro cvičení pánve. Pokud je naším cílem protažení ohýbačů kyčlí a uvolnění svalů pánve, je třeba dbát zvýšené pozornosti na správné provedení. V jaké pozici začít, k jakým chybám může dojít a jak je napravit? Poslechněte si náš pohybový podcast, jak na to.

kondice  Alena Špalková / 10. 05. 2020

Ženy na křižovatce: úvod programu

Projekt Ženy na křižovatce je určen všem ženám, které chtějí aktivně řešit důsledek poklesu hormonální hladiny v jejich těle. Těšte se na zajímavé informace, inspirující cvičení, vydejte se na cestu porozumění svému tělu. Protože po třetím období následuje ještě jedno, čtvrté. A to zní: Hýbu se a je mi dobře!

pánevní dno  Alena Špalková / 05. 05. 2020

Článek - Pánev rozebraná na součástky

Pokud se zeptáme kohokoliv neznalého v oboru anatomie, kde máme na těle pánev, většinou oslovený tápat nebude. Někde mezi horní částí těla a dolními končetinami se nachází cosi, co se zdá jako pevná část. Většinou totiž pánev vnímáme jako celek. Z čeho se ale tento celek skládá? A jaký má vlastně pánev význam pro tělo? O těchto detailech už běžně nepřemýšlíme. Pojďme si tedy říci, jak je to s pánví z pohledu kostěné struktury.

novinka  tým CVIQ / 30. 04. 2020

O novém projektu

Co jsme pro vás připravili během doby koronavirové? Na co se můžete těšit během celého následujícího roku? Jaké budou novinky v podcastech, na našem videokanálu youtube či přímo na našem webu pro laickou i odbornou veřejnost? To vše a mnohem více se dozvíte v tomto článku.

video a podcast  Michal Elčkner / 29. 04. 2020

Pohybové desatero pro běh

Může běhat opravdu každý? Co dělat předtím než začneme běhat? Co se stane s naším tělem, když většinu dne sedím a pak jdu běhat? Je důležité protažení i po běhu? Co na rady pohybových specialistů říká rekreační běžec? Jaký vliv má povrch, po kterém se běží? Odpovědi na tyto otázky a ještě více o běhu se dozvíte v tomto pohybovém podcastu.

video a podcast  Mgr. Daniel Müller / 22. 04. 2020

Pohybové desatero pro roušku

Máte v době koronaviru problém s orientací v prostoru? Zhoršuje se vám nyní dech?
Jste večer více unavení než obvykle? Pociťujete přes den větší rozostření zraku? Co za to může a návod, co s tím dělat?

video a podcast  Mgr. Daniel Müller / 15. 04. 2020

Pohybové desatero pro mobil

Mobilní telefon, naše zkáza správných pohybových návyků krční páteře a hlavy dítěte při hraní her, nebo výborný pomocník pro práci u dospělého jedince. Co všechno může mobilní telefon ovlivnit z hlediska jeho častého používání a z hlediska jeho nošení po kapsách kalhot? Proč se najednou více vyskytují problémy v pohyblivosti u palce dominantní ruky, případně s tuhým ukazováčkem u žen? Přečtěte si rychlé desatero pokynů pro správné nastavení těla při používání mobilního telefonu, které můžeme rovnou zařadit do každodenních činností.

Nakup si pomůcky

Půlmíček

Koupit 160,-

Desky IQ

Koupit 121,-

Triko

Koupit 258,-

Triko

Koupit 258,-

Triko s opičákem - pánské

Koupit 287,-

Masážní míček - 9cm (měkký)

Koupit 75,-