sport   Irča Zoubková / 17. 01. 2018

Zbyněk Petr - Něco málo ze života

Víte, kdo stojí za sportovními začátky Zbyňka? Jaký sport vykonával jako dítě? Co pro něj znamená jeho rodina? Toto a mnohem více se dozvíte v dalším článku ze života.


1. Co tě přimělo ke sportu?

Ke sportu mě vedli rodiče a jsem za to rád. I když už teď své rodiče moc neposlouchám. ;-) Sport mě stále baví a drží mě u něj nejen samotné sportovní prožitky, ale i chápání sportu/fyzické aktivity, jako profesionální pomoci ostatním – ať už se jedná o jakékoliv cíle od hubnutí po odstranění bolestí zad.

2. Jaký sport máš nejradši?

Míval jsem nejraději vodní pólo, které jsem dlouho hrál závodně a na nejvyšší úrovni v ČR. Ale poté, co jsem s ním skončil a měl čas si vyzkoušet i ostatní sporty, se kterými jsem se seznámil během studia na FTVS UK nebo k nim přišel časem sám díky svým kamarádům, nebo dokonce i klientům, je jich mnohem více. Tak třeba: horské kolo a ideálně terénem z kopce, vysokohorský treking, lezení na umělé stěně i venku, lyžování – ideálně carving bez hůlek, fitness, kolektivní hry na body i na góly, bojové sporty a reálná sebeobrana, ale i další…

3. Jak relaxuješ?

Jak to jde… i když na to nemám díky své rodině a mnoha dalším volnočasovým, nejen sportovním, aktivitám moc čas.  Ale to všechno je vlastně relaxace, ne? :-)

4. Co považuješ za svůj největší úspěch?

Spokojenou rodinu, dokázání užívat si život a dělání práce, která mě baví.

5. Máš nějaký sportovní vzor?

Nemám, většinu profesionálního sportu jsem už dávno odepsal (díky různým finančním tlakům na sportovce a týmy a díky dopingu, který je, bohužel, nedílnou součástí profi-sportu). Nicméně pokud nemluvíme o fotbalu a probíhá třeba nějaká velká soutěž typu MS nebo OH, tak sport občas i sleduji, pokud opravdu není co dělat jiného.

6. Jak si představuješ ideálně strávený volný den?

Volný den – co je to? :-) Třeba když nepracuji? Byl by to den naplněný podle otázek 3 a 7…

7. Jaké jsou tvé záliby?

Rodina, sport, přátelé, sezení na zahrádce v restauraci, příroda, rocková hudba…

8. Jaké nejhezčí místo jsi kdy navštívil?

Asi Nový Zéland, kam se odstěhuji na důchod, mám už i vybranou oblast :-). A pak také i mnoho jiných míst, která jsem navštívil, ale to by byl dlouhý seznam!

9. Jaké místo na světě chceš navštívit?

Všechna místa – celý svět je zajímavý!

10. Kdyby byla možnost změnit na světě jednu věc, jaká by to byla proč?

Nejsem kandidát na Miss ČR, abych na toto mohl fundovaně odpovědět :-). Ale bylo by krásné nechat zmizet lidskou „blbost“, závist, aroganci, neochotu a sobeckost.

11. Bez čeho (koho) si nedokážeš život představit?

Bez své rodiny a svých nejbližších přátel. A bez krásné přírody.

12. Jaké je tvé oblíbené jídlo a pití?

Domácí ovocné knedlíky s mlékem.

13. Jakou část roku máš nejradši?

Krásné jaro, hezké léto, mírný podzim a tuhou zimu.

14. Jaké je tvé motto?

Není důležité motto, nýbrž činy.

15. Co bys chtěl vzkázat lidem?

Hýbejte se, jinak se s vaší tělesnou schránkou rozsype i ta duševní… A také cestujte, odpočívejte, pracujte, nemračte se, chovejte se ohleduplně k ostatním a přírodě, užívejte si čas, který na světě máte a mějte se a smějte se :-)

Autor: Irča Zoubková

Nakup si pomůcky

Půlmíček

Koupit 160,-

Desky IQ

Koupit 121,-

Triko

Koupit 258,-

Triko

Koupit 258,-

Triko s opičákem - pánské

Koupit 287,-

Masážní míček - 9cm (měkký)

Koupit 75,-