/ 10. 07. 2013

Michael King - Spirals pro mobilitu a flexibilitu, 1. díl

Inspirována spirálami vyskytujícími se napříč přírodním světem, lekce spirálních pohybů se zaměřuje na mobilitu a flexibilitu, aby pomohla klientům udržet si zdravé a koordinované tělo, píše Michael King.


Často dostávám otázku ohledně Spirals „ je to pilates?“ Odpověď je „Ne.“ - ale jakožto pohybová lekce zaměřená na mobilitu a flexibilitu, pomůže vám v dalším cvičení pilates.

Pilates trénuje tělo přesným a logickým způsobem, zaměřuje se na svaly, na které se jiné techniky nezaměřují – takže když lidé říkají „cítím bolest v místech, kde jsem nevěděl, že mám svaly.“ po první hodině pilates, nelžou!

Původně byl pilates velmi populární u tanečníků, kteří měli skvělou mobilitu, flexibilitu a povědomí o vlastním těle. Dnes protože metoda je univerzálně akceptována, klientům se prezentuje daleko širší škála fyzických schopností.

Moje 34letá zkušenost s učením mi ukázala, že mnoho lidí dělá silově zaměřené cvičební programy, takže když nakonec zkusí pilates, může se to ukázat jako velká výzva.

Různorodost je kořením života

Moje pohybové začátky jsou spjaty s tancem, a potom jsem se přesunul do fitness oblasti a učil všechny styly aerobiku. V současnosti mnoho času trávím učením pilates, ale nepovažuji se rozhodně za lektora pouze jedné disciplíny.

Každý pohyb je prospěšný: jsme zrozeni k pohybu, chůzi, běhu a lezení, což je důvod, proč účast na různých cvičebních lekcích má tak pozitivní efekt na naše tělo, které hbitě reaguje a adaptuje se na každý pohyb.

Když jsme já a Veronica Ponieman vytvořili koncept Spirals, chtěli jsme vytvořit program, který by zlepšoval flexibilitu a pomohl klientům, kteří přestože cvičí pilates nedělají nezbytné pokroky v rozsahu pohybu nebo mobilitě páteře.

Program

Spirals Spirals je licenční pohybový program na inspirující a motivující hudbu. Tato energizující lekce založená na spirálně diagonálních vzorcích a snadném strečinku zahrnuje choreografii zaměřenou na dynamický strečink a výzvu na stabilitu.

Spirals byl vyvinut s ohledem na flexibilitu a mobilitu a je vhodný pro všechny. Program rozvíjí koordinaci a rovnováhu díky kombinaci pohybů s dechovým vzorcem a přitom reguluje kardiovaskulární kapacitu.

Hudba a motivace

Vzhledem k tomu, že věříme v důležitost hudby jakožto silné motivační síly, rozhodli jsme se udělat seznam skladeb klíčovým komponentem projektu Spirals. Teď je 13 Spirals programů, takže nabízet hudbu stále novou, motivující a vhodnou je časově náročný kreativní proces, ale také je to výzva.

Používáme následující vzorec, když plánujeme hudbu pro nový program: dvě nebo tři skladby jsou populární písně od známých zpěváků jako Madonna nebo George Michael a dalších sedm nebo osm skladeb jsou mixem latinské hudby, reggae a rocku – po každého něco. Jakmile máme hudbu, vytváření choreografie je pro mě snadné a přirozené – a potom mě Veronica postaví nohama zpět na zem a upraví choreografii, aby se dala jasně a logicky naučit!

Michael King

Michael pracuje s metodou pilates od roku 1979, kdy pracoval jako tanečník v Londýnské škole současného tance. V roce 1982 otevřel své vlastní studio a dále byl ředitelem Pilates studia pro Houstonskou baletní společnost v Texasu. Michael také pracoval ve Voight centre v LA a je zakladatelem Pilates Institute v Londýně.

Překlad článku: Alena Palasová (originál)

Copyright: Využití textových nebo filmových materiálů a fotografií, které jsou zveřejněny na těchto webových stránkách, je možné pouze se souhlasem provozovatele webu www.iqpohyb.cz. Přejímání obsahu stránek je možné pouze se souhlasem a jasně viditelným uvedením zdroje na začátku každého přejatého materiálu. Pro schválení nás prosím kontaktujte.

 Doporučujeme z článků

Nakup si pomůcky

Triko

Koupit 200,-

Sada míčků pro vbočený palec a pánevní dno

Koupit 452,-

Sada míčků pro vbočený palec a pánevní dno včetně poštovného

Koupit 615,-

Půlmíček

Koupit 180,-

Desky IQ

Koupit 121,-

Triko

Koupit 258,-